niedziela, 24 marca 2013

Papierowa wiklina _ KONKURS :)

witajcie!
po małym doświadczeniu konkursowym na Facebooku gdzie jest mnóstwo ograniczeń, wiec piszę tutaj:)

zaczęło ie od tego, że mam potrzebę wewnętrzną obdarowania kogoś gazecianą niespodzianką przed świętami więc teraz mały konkursik.

hasło Papierowa Wiklina od początku do mnie nie trafia. używam go aby łatwiej było znaleźć np filmy instruktażowe ale nazwa moim zdaniem tej technice odejmuje:)

dla przykładu produkowana w taśmach papierowa plecionka zanana od kilkudziesięciu lat na świecie ma piękną nazwę Lloyd Loom  :)


  a więc ZAPRASZAM DO NAZWANIA tego gazetowego recyklingowego wyplatania. 

propozycje możecie zgłaszać pod postem albo mailem ( na  contact@makkirequ.pl lub jablko777@wp.pl ) ja te wtedy wlepię pod posta:)

może któraś nazwa będzie tak trafna że sie przyjmie naturalnie.

 ja nie będę decydować, która najlepsza. ja wylosuje osobę z pośród zgłoszonych haseł. dlatego zgłoszenie nowej nazwy jest jednoczesnym udziałem w losowaniu. haseł możecie zgłosić dowolną liczbę jednak każda osoba będzie miała równe szanse w losowaniu. jedna osoba = jeden kwitek w maszynie losującej:)
( termin? do lanego poniedziałku do północy zgłaszamy propozycje. wynik losowania bedzie juz w pierwszy dzień po świętach. )

zapraszam serdecznie i bardzo ciekawa jestem waszych propozycji! pozdrawiam33 komentarze:

 1. zgłaszam się do wzięcia udziału
  Może nic nadzwyczajnego ale może zwykła nazwa Plecionka papierowa

  OdpowiedzUsuń
 2. fajny pomysł... ale papierowa wiklina bardzo się przyjęła i oddaje istotę... trzeba by wielu działań by nowa nazwa zaistniała. Ty masz szansę ją wylansować więc warto się zabawić.
  moje pomysły?
  makusplotki
  ekosplotki
  papierosplotki
  ... może jeszcze coś wymyślę
  Ela Ma

  OdpowiedzUsuń
 3. wiem że się przyjęła Papierowa Wiklina i dlatego sama go czasem używam by łatwiej jakieś informacje było odszukać. ale od zawsze mnie to męczyło dlaczego cos tak fajnego, recyklingowego, z odzysku, gazeta w nazwie udaje coś czym nie jest -czyli wiklinę. no ja najczęściej warsztaty nazywam po prostu wyplatanie z gazet. czyli do rzeczy :)i tak sobie dziś pomyślałam że moze Wy tez jakoś inaczej nazywacie papierowa wiklinę. stad ten post. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W języku Esperanto Ĵurnalo -oznacza gazetę, wiec może ŻURNALÓWKA:) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. "Gazetowa plecionka", "ecie- plecie", może tak ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani ULARSKA została Pani wylosowana. proszę o kontakt z pani adresem na jablko777@wp.pl :)pozdrawiam!

   Usuń
  2. Pani ULARSKA proszę o kontakt na maila: jablko777@wp.pl

   Usuń
 6. Moja propozycja to: papierkling. Jakoś tak, np. " Idę się zająć papierklingiem" fajnie mi brzmi:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się pomysł :) Może : Papierina , Gazecionki/a

  OdpowiedzUsuń
 8. właśnie na maila dostałam propozycje pani Weroniki: "z hiszpańskiego papierowa wiklina to MIMBRE PAPEL a ja chciałabym ją troszkę spolszczyć dlatego moja nazwa brzmi: PAPELLINA :)"

  OdpowiedzUsuń
 9. podobają mi się Wasze propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. mi też papierowa wiklina zupełnie się nie podoba, chodzi przecież o plecenie i wyplatanie z czego tylko się da ;) dlatego proponuję albo nazywać rzeczy po imieniu i mówić o wyplataniu z gazet, papieru itp. albo w związku z ekologicznością tej czynności o eko-wyplataniu, eko-plecionkarstiwe lub eko-plecionkach :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Paplecionka - od papieru, plecenia i plecienia głupot przy okazji plecenia :) tak mi się skojarzyło :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. papiloty złożenie od papi(er) i (sp)loty, eko-wicie, papieroplot, eko-plot, gazetoplot. Temat faktycznie nie jest prosty choć potrzebny, bo ja też nazwy papierowa wiklina nie lubię pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. maila przysłała Pani Kasia: "gazetowe uplotki, gazetowe wyplatanki
  eko-wplatanki,drugie życie makulatury i tkanin
  eko-uplotki"

  OdpowiedzUsuń
 14. Pasuje papierowa wiklina ,poniewaz uzywa sie nie tylko gazet np: papier ksero nie adresowy bez pieczatek ,papier pakowy , obrabianie welna ,skrawkami materialow . Co do ekologi to zastanawiam sie ,czy farba drukarska na gazetach jest ekologiczna ? Proponuje zatem nazwe Papierowa wiklina .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z tym papierowa z zgadzam się cała sobą, super jest używać wielu surowców do tej techniki nie tylko gazet. - mnie tylko zawsze to słówko wiklina zastanawiało. a farba drukarska owszem zdrowa nie jest jednak takie to cechy recyklingu juz przyjąć musimy. plus jednak taki że gdy kosz juz zalakierujemy z farba drukarska juz właściwie kontaktu nie mamy. pozdrawiam i dziękuję za opinie :)

   Usuń
 15. Zgłaszam się do konkursu i proponuję papierowicie i i papierówki;)

  OdpowiedzUsuń
 16. moja propozycja jest może trochę dwuznaczna? mianowicie:
  PAPIEROWA PLOTKA
  pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. a mi jeszcze takie oto głopkowate hasło przyszło do głowy ;)))
  "plecione rury z makulatury"

  OdpowiedzUsuń
 18. Przejrzałam wpisy i chyba nie było "papierowa plecionka". Nazwa prosta, podobna do tej, która się już przyjęła, a dokładnie oddaje charakter wyrobów.
  Pozdrawiam Jola
  PS. Bardzo podoba mi się propozycja "plecione rury z makulatury" :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja nazwałam swoje wyplatanki "Ploty W Lakierkach", może taka nazwa się spodoba? :) A przyznam, że pierwszy mój zachwyt tymi wyrobami wywołały wyplatanki właśnie makkireQu :)

  OdpowiedzUsuń
 20. dzięki Wam za wszystkie wpisy, dzięki konkursowemu pretekstowi wyszły super wariacje na temat recyklingowych gazecianych plecionek. i choć nazwy nowej oficjalnej nie wybierzemy to dla mnie super przyjemnie poczytać jak Wy to nazywacie, wasze propozycje i rożne słowotwórstwo:) i historyjka( moim zdaniem zabawna::) kiedyś na warsztatach pewna pani każdą rurkę jaka wplatała , przeplatała itp nazywała Misiaczek :) cyt: " no chodź misiaczku" no wejdz tam misiaczku" "ej miski stójcie równo" :D i tak ok 4 h zajęć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo wyplatanie z gazet to baaardzo kojarząca się, seksualna czynność ;))) no w każdym razie ja mam zawsze w trakcie pełno skojarzeń :P

   Usuń
 21. Ja proponuję: "papiruski" od papieru, z którego się wyplata i od rosnąć bo rosną z tego piękne cudeńka:-)

  OdpowiedzUsuń
 22. To żmudna-koronkowa :) robota,
  a Papierowe Koronki to "PaPieronki"

  PaPieronkowe Plecionki, PaPieronkowe Robótki, Rękodzieło PaPieronkowe...

  OdpowiedzUsuń
 23. Pani "ULARSKA" została wylosowana do niespodzianki. alternatywnych nazw dla Papierowej wikliny na prawde mamy teraz mnóstwo. dziękuję Wam za wszystkie propozycje, bo nie raz wyszło zabawnie:)! pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 24. Masz fach w ręku:) Ja potrafię szalik na drutach zrobić ;p Pozdrawiam wakacyjnie!

  OdpowiedzUsuń
 25. Pletę,plotę i wyplatam.Najlepsza nazwa,to papierowa wiklina,bo jak to nazwać inaczej?

  OdpowiedzUsuń